Czy Leo Messi wybrał już nowy klub? Znaczące głosy. Wybór bramkarza przerósł absurd

December 10, 2020

Przeniesienie Leo Messiego do PSG wydaje się ostatnio coraz bardziej prawdopodobne. Spekulacje na temat przyszłości Argentyny nasiliły się po czwartkowej gali FIFA The Best, a dokładniej po ogłoszeniu, na kogo głosowała gwiazda FC Barcelona.

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata w 2020 roku! W czwartek wieczorem kapitan reprezentacji Polski odebrał nagrodę FIFA The Best, która stała się najważniejszą nagrodą piłkarza w tym roku po odwołaniu uroczystej gali „Złota Piłka” z powodu koronawirusa. Lewandowski wyprzedził Cristiano Ronalda i Lionela Messiego w głosowaniu kapitanów i selekcjonerów reprezentacji, a także dziennikarzy i kibiców. W głosowaniu kapitanów szczególną uwagę zwróciły głosy ostatniego z trójki – Leo Messiego.

Obejrzyj wideo

„To, co zrobił Lewandowski, jest niezrozumiałe. To nie może być przypadek. ”[SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ # 75

Messi dał sygnał, gdzie chce grać w przyszłym sezonie. Jego głosy mówią wszystko

Messi głosował na najlepszych piłkarzy Neymara, Kyliana Mbappe i Roberta Lewandowskiego. Fani i eksperci szybko zwrócili uwagę, że umieszczenie zawodników PSG na dwóch pierwszych miejscach nie jest przypadkowe – od kilku tygodni coraz częściej mówi się o ewentualnym przeniesieniu Argentyny do PSG. Chce sam opuścić Barcelonę i wspomniany wcześniej Neymar przekonuje go do przeprowadzki do Paryża.

“Szansa? Może, ale nie sądzę ”- napisał Tomasz Ćwiąkała na Twitterze, komentując wybór Messiego.

O ile wybór Neymara i Mbappe mógłby być w jakiś sposób uzasadniony od strony sportowej bez łączenia go z ewentualnym transferem, o tyle trudno to zrobić, jeśli wybierze się najlepszego bramkarza. Według Messiego w 2020 roku bramkarzem PSG był Keylor Navas. I z całym szacunkiem dla niego, nie zasłużył na nagrodę, którą ostatecznie zdobył Manuel Neuer.

Messi w pobliżu PSG. Czy już zdecydował?

Wyjazd Argentyńczyka do Francji jest bardzo prawdopodobny z trzech powodów: po pierwsze, przez chwilę rozważał opuszczenie Barcelony, a po drugie, dla paryskiej drużyny Messi grał przeciwko Neymarowi, który rzekomo postawił PSG ultimatum – albo klub zabierze Messiego, albo odejdzie. Po trzecie, ze wszystkich klubów zainteresowanych Messim, PSG może zaoferować mu najwyższą pensję.

Co ciekawe, goal.com ogłosił w poniedziałek, że Messi jeszcze nie negocjował z żadnym klubem. Gwiazda Barcy nie zamierza myśleć o przyszłości i chce pokazać swoje maksimum na każdym polu. Goal.com ogłosił również, że „nie było kontaktu między kandydatami na nowego prezydenta Barcelony a Messim”.